SLF7032T-150M1R1-2PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
SLF7032T-150M1R1-2PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 7.00mmL×7.00mmW×3.40mmH SMD/SMT 15 µH 20 % 1.1 A 75 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.4 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypePower Inductor
DC Resistance (DCR)75 mΩ
ShieldingShielded
Inductance15 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating1.1 A